[fusion_builder_container hundred_percent=”no” equal_height_columns=”no” hide_on_mobile=”small-visibility,medium-visibility,large-visibility” background_position=”center center” background_repeat=”no-repeat” fade=”no” background_parallax=”none” parallax_speed=”0.3″ video_aspect_ratio=”16:9″ video_loop=”yes” video_mute=”yes” border_style=”solid” flex_column_spacing=”0px” type=”legacy”][fusion_builder_row][fusion_builder_column type=”1_1″ type=”1_1″ background_position=”left top” background_color=”” border_color=”” border_style=”solid” border_position=”all” spacing=”yes” background_image=”” background_repeat=”no-repeat” padding_top=”” padding_right=”” padding_bottom=”” padding_left=”” margin_top=”0px” margin_bottom=”0px” class=”” id=”” animation_type=”” animation_speed=”0.3″ animation_direction=”left” hide_on_mobile=”small-visibility,medium-visibility,large-visibility” center_content=”no” last=”true” min_height=”” hover_type=”none” link=”” first=”true”][fusion_text]

W dobie pandemii i rosnących problemów ze zdrowiem problemów ze zdrowiem psychicznym, wsparcie młodych ludzi wydaje się być szczególnie ważne. Odpowiadając na potrzeby harcerek i harcerzy, Związek Harcerstwa Polskiego uruchomił specjalną linię telefonicznego wsparcia psychologicznego, aby każdy, kto tego potrzebuje, mógł skorzystać z profesjonalnej pomocy.

 

– Nawet gdy na pozór niewiele się zmienia – szkoła, praca, dom, harcerstwo – zdalnie, ale działa jak zawsze. Nawet wtedy można doświadczać uczuć, które zaskakują, przytłaczają, zmieniają perspektywę. Jakich? Nie ma żadnej listy, co można teraz odczuwać. Życie nasze – jako społeczeństwa – zmienia się, a każda zmiana wywołuje trudne do przewidzenia reakcje. STREFA | Pomocy to specjalna linia telefoniczna uruchomiona przez Związek Harcerstwa Polskiego, w której harcerki i harcerze ZHP mogą znaleźć wsparcie i profesjonalną poradę-mówi harcmistrzyni Emilia Owoc, psycholożka pracująca w STREFIE | Pomocy.

Każdy chętny może porozmawiać z psycholożkami o zjawiskach, jakie przeżywa z perspektywy działalności harcerskiej – w zakresie swojej motywacji, możliwości pracy, radzenia sobie z problemami wychowanków, które teraz na pewno są trudniejsze niż zazwyczaj. Każdy może też zadzwonić w sprawie osobistej – żadne uczucia nie są mniej ważne od innych. Nawet z pozoru drobna rzecz może wywoływać poważne konsekwencje. 

STREFA | Pomocy to innowacyjny projekt realizowany przez Związek Harcerstwa Polskiego. Jest on realną odpowiedzią na problemy młodych harcerek i harcerzy. Związek Harcerstwa Polskiego zdaje sobie sprawę z trudnej sytuacji, w której znaleźli się młodzi ludzie. 

[/fusion_text][/fusion_builder_column][/fusion_builder_row][/fusion_builder_container]