Harcerki i harcerze Niezależnego Kręgu Instruktorów Harcerskich „Leśna Szkółka” im. Henryka Wieczorkiewicza także bardzo aktywnie włączyli się w działania na rzecz walki z pandemią koronawirusa i jej skutkami: szyją maseczki, wspierają dostawę przyłbic ochronnych dla karetek pogotowia oraz dostarczają maseczki ochronne wszystkim potrzebującym.

Swoją służbę członkinie i członkowie „Leśnej Szkółki” pełnili zgodnie ze swoimi możliwościami i wiekiem.

Blisko 20 z nich uszyło w swoich domach już blisko 2000 maseczek ochronnych dla Trójmiejskich szpitali. Jest to też przykład świetnej współpracy dwóch „rohisowych” organizacji harcerskich – „Leśna Szkółka” włączyła się bowiem do akcji szycia zorganizowanej przez Okręg Pomorski ZHR i Pogotowie Harcerek i Harcerzy ZHR.

Ponadto Harcerki i harcerze „Leśnej Szkółki” włączyli się także w służbę w ramach akcji „Podaruj przyłbice szpitalowi”. W harcerskiej „pakowalni” w Domu Harcerza w Gdańsku dezynfekowali i pakowali przyłbice dla załóg karetek pogotowia w całej Polsce.

Z kolei od 15 kwietnia do 1 maja Leśna Szkółka prowadziła akcję dostarczania maseczek ochronnych potrzebującym gdyniankom i gdynianom. Akcja była przeprowadzona w ścisłej współpracy z miastem Gdynia, które zapewniło maseczki oraz środki ochrony osobistej dla harcerskich wolontariuszy. Leśna Szkółka odebrała łącznie 1076 telefonów ze zgłoszeniami i dostarczyła 3532 maseczek!