Nowe wytyczne Rady Ministrów RP, dotyczące zasad bezpieczeństwa w kontekście epidemii koronawirusa, pozwoliły organizacjom harcerskim i skautowym, w tym Leśnej Szkółce, na wznowienie tradycyjnych zbiórek zastępów i drużyn – rzecz jasna z zachowaniem reżimu sanitarnego. Decyzją Komendy Leśnej Szkółki organizacja wznowiła bezpośrednie spotkania jednostek harcerskich i zuchowych od 1 czerwca 2020 r.

Korzystając z pięknej czerwcowej pogody, harcerki i harcerze Leśnej Szkółki sięgnęli po te elementy harcerskiego programu, które nie wymagają bezpośredniego kontaktu pomiędzy uczestnikami zbiórki, a więc po kuchnię polową, gry terenowe, naukę posługiwania się mapą i kompasem, wędrówki i inne. Ważną częścią naszej czerwcowej pracy w jednostkach jest odpowiednie przygotowanie się do Akcji Letniej, na którą składa się obóz pod namiotami nad jeziorem Czarnym nieopodal miejscowości Potęgowo oraz biwak zaliczeniowy Kursu Instruktorskiego w Bieszczadach, w Harcerskiej Bazie Obozowej ZHP w Nasicznem.

Obóz letni to ukoronowanie naszej całorocznej pracy wychowawczej, na który wszyscy czekamy. Trwają intensywne prace nad dostosowaniem jego przebiegu do najnowszych wytycznych MEN, MZ i GIS. Natomiast biwak
zaliczeniowy Kursu Instruktorskiego 2019/2020 to moment próby dla wszystkich kursantek i kursantów – stanowi on jedyną okazję do zdobycia Patentu Przybocznej lub Patentu Przybocznego, a więc dołączenia do grona instruktorów Leśnej Szkółki. Trzymajcie za nich kciuki!