29 stycznia 2021 roku przedstawiciele organizacji harcerskich skupionych wokół programu ROHiS spotkali się z Prezydentem RP, panem Andrzejem Dudą.  Głowa Państwa podziękowała wszystkim wolontariuszom, którzy z zaangażowaniem pełnili i wciąż pełnią służbę w dobie walki pandemią. W spotkaniu, które odbyło się w Pałacu Prezydenckim uczestniczyli także wolontariusze PCK.

 

 Pandemia koronawirusa pokazuje, że Polacy są solidarni; zachowania, które obserwowaliśmy w tym trudnym czasie, były budujące – mówił Prezydent.

Dodał także, że cieszy go empatia, wrażliwość i solidarność okazywana przez młodych wolontariuszy. Przedstawiciele organizacji podzielili się swoimi doświadczeniami i spostrzeżeniami w walce z pandemią. Organizacje harcerskie zaprezentowały całościowo przegląd swoich wielowymiarowych działań: od działań wspierających służby medyczne poprzez wsparcie dla dzieci i młodzieży w trudnym dla całego systemu edukacji wyzwaniu jakim bez wątpienie jest nauka zdalna. Podkreśliliśmy jak ważna był siła lokalnych inicjatyw naszych członków, którzy odpowiadali na realne potrzeby – od robienia i dostarczania zakupów seniorów poprzez szycie maseczek w pierwszej fali pandemii czy kończąc na korepetycjach dla dzieci i młodzieży.

 

Zdjęcia pochodzą ze strony prezydent.pl
Autor: Grzegorz Jakubowski/KPRP