Posłuchaj harcerstwa i o harcerstwie w dowolnym momencie dzięki ZHP Podcast

Właśnie mija rok, odkąd w sieci możecie posłuchać ZHP Podcast. To inicjatywa Związku Harcerstwa Polskiego, dzięki której każdy może dowiedzieć się czegoś nie tylko o harcerstwie, ale także poszerzyć swoją wiedzę z zakresu ekologii, czy zainspirować się do podejmowania ciekawych działań. To także miejsce rozwoju dla członków i członkiń ZHP, którzy aktywnie współtworzą podcast.

Podcasty wydają się być obecnie jedną z popularniejszych form przekazu. Duży wybór tematów i rozmów, możliwość słuchania o każdej godzinie i w każdym miejscu, stosunkowo krótki czas trwania (w porównaniu do audiobooka) to tylko niektóre z argumentów, które przemawiają za tym medium. Kiedyś harcerki i harcerze mieli swoją rozgłośnię radiową. Związek Harcerstwa Polskiego idzie w duchem czasu i zarówno dla harcerzy, jak i osób spoza organizacji proponuje rozmowy na interesujące i różnorodne tematy.

„Mówimy o harcerstwie, ale po ludzku. Do tego czasem zaglądamy też do regionalnych środowisk, aby dowiedzieć się, co u nich słychać” – brzmi opis podcastu.

W ramach ZHP Podcast możecie posłuchać między innymi cyklu #Przygoda poszerza horyzonty, w której znani podróżnicy, blogerzy czy działacze społeczni opowiadają o swojej działalności i dzielą się ze słuchaczami radami i inspiracjami. W cyklu wystąpili dotychczas m.in. Adam Wajrak, Areta Szpura, Ryszard Chojnowski Rysław czy Andrzej Bargiel.

Harcerze z Gdańska, którzy postanowili zdobyć znak służby turystyce, zainicjowali natomiast program „Wędrownicy i turystyka w Gdańsku”, a swój cykl mają także harcerki i harcerze z Chorągwi Kujawsko-Pomorskiej ZHP „Spod Węzła”. Oprócz tego regularnie możecie posłuchać także programu Rozgłośnia Harcerska Podcast, w którym dowiecie się o interesujących inicjatywach podejmowanych przez Związek Harcerstwa Polskiego, a także należących do niego harcerzy i harcerek.

ZHP Podcast dostępny jest na Spotify, Google Podcasty lub Apple Podcasts. Zachęcamy do regularnego słuchania!