[fusion_builder_container hundred_percent=”no” equal_height_columns=”no” menu_anchor=”” hide_on_mobile=”small-visibility,medium-visibility,large-visibility” class=”” id=”” background_color=”” background_image=”” background_position=”center center” background_repeat=”no-repeat” fade=”no” background_parallax=”none” parallax_speed=”0.3″ video_mp4=”” video_webm=”” video_ogv=”” video_url=”” video_aspect_ratio=”16:9″ video_loop=”yes” video_mute=”yes” overlay_color=”” video_preview_image=”” border_size=”” border_color=”” border_style=”solid” padding_top=”” padding_bottom=”” padding_left=”” padding_right=””][fusion_builder_row][fusion_builder_column type=”1_1″ layout=”1_1″ background_position=”left top” background_color=”” border_size=”” border_color=”” border_style=”solid” border_position=”all” spacing=”yes” background_image=”” background_repeat=”no-repeat” padding_top=”” padding_right=”” padding_bottom=”” padding_left=”” margin_top=”0px” margin_bottom=”0px” class=”” id=”” animation_type=”” animation_speed=”0.3″ animation_direction=”left” hide_on_mobile=”small-visibility,medium-visibility,large-visibility” center_content=”no” last=”no” min_height=”” hover_type=”none” link=””][fusion_text columns=”” column_min_width=”” column_spacing=”” rule_style=”default” rule_size=”” rule_color=”” hide_on_mobile=”small-visibility,medium-visibility,large-visibility” class=”” id=””]

Ostatni weekend dla uczestników grupy śmiałków z Okręgu Małopolskiego ZHR z pewnością nie należał do najspokojniejszych. Jednak czym jest spokój, kiedy można korzystać z tak niezwykłego wydarzenia  jakim był  jubileuszowy, eksperymentalny, pilotażowy Ha(rc)katon!

Każda z ekip zdecydowanie udowodniła, że ZHR wychowuje człowieka gotowego podjąć wyzwania współczesności.

Organizatorzy Ha(rc)katonu – Okręg Małopolski ZHR przy współpracy z Krakowskim Parkiem Technologicznym – zaprosili do wyjątkowego świętowania trzydziestolecia ZHR.

Celem hackatonu było zaproponowanie praktycznych usprawnień, które ułatwiłyby pracę wszystkim stronom. Ułatwienia mogły być związane z szeregiem różnych aktywności np. organizacją obozów, kwestiami rozliczeń, wykorzystaniem technologii, poszukiwania oszczędności.

Hackaton co do zasady opiera się na idei ko-kreacji przez użytkowników końcowych (end-userów), czyli szeroko rozumianej metodyce design thinking. Jest to metoda zaczerpnięta z wzornictwa przemysłowego i stosowana do generowania innowacyjnych rozwiązań (nie tylko produktowych) na całym świecie. Pracują w niej zarówno startupy, jak i wielkie koncerny technologiczne. Działając w maksymalnie pięcioosobowych zespołach, uczestnicy mieli 24h na rozwiązanie konkretnych wyzwań.

To był naprawdę wyjątkowy czas! Organizatorzy i pomysłodawcy wydarzenia podkreślają, że są pod wrażeniem tego co udało się osiągnąć przez połączenie harcerskich umiejętności, sprawności i nowoczesnej metodologii, którą na co dzień pracują startupy i korporacje związane z technologią. Prezentacje i podsumowanie wyników odbyło się na najwyższym poziomie.

Uczestnicy mieli do czynienia z czterema głównymi problemami: Idealny zaciąg harcerski, Harcerska biurokracja, Technologie na obozie, Kasa na nasz program.

Ostateczne wyniki konkurencji:

I miejsce (i 1000 złotych nagrody głównej) – 19 Fioletowych Góralek
II miejsce – Podhalańska Wiara
III miejsce – Innowatorzy
IV miejsce – Paweł poszedł spać

Gratulacje należą się wszystkim uczestnikom  – przede wszystkim za podjęcie trudu, wzięcie udziału w dotychczasowo nieznanym w organizacji wydarzeniu, bezsenną noc, świetne pomysły i chęci!

Podziękowania kierujemy do pomysłodawców i organizatorów wydarzenia Okręg Małopolski ZHR. Partnerem wydarzenia był Krakowski Park Technologiczny.

Relacja: HA(RC)KATON

Foto: Bartłomiej Dukała

[/fusion_text][/fusion_builder_column][/fusion_builder_row][/fusion_builder_container]