Już 29 listopada 2019 r. w Warszawie odbędzie się pierwsze Forum o Wychowaniu, w którym eksperci w dziedzinie pedagogiki – rodzice, badacze, wychowawcy, nauczyciele, instruktorzy harcerscy – rozmawiać będą o problemach, wyzwaniach i szansach procesów wychowawczych dzieci i młodzieży we współczesnym, coraz szybciej zmieniającym się świecie i społeczeństwie.

Do udziału w Forum zapraszają organizacje harcerskie i skautowe Związek Harcerstwa Polskiego, Związek Harcerstwa Rzeczypospolitej, Skauci Europy – Stowarzyszenie Harcerstwa Katolickiego „Zawisza” Federacja Skautingu Europejskiego, Stowarzyszenie Harcerskie, Royal Rangers Polska, Niezależny Krąg Instruktorów Harcerskich „Leśna Szkółka” i Stowarzyszenie Skauci Króla. Organizacje harcerskie i skautowe chcą rozpocząć debatę o wychowaniu dzieci i młodzieży, by stworzyć płaszczyznę do publicznej dyskusji, w której wezmą udział przedstawiciele świata nauki, praktycy wychowania, rodzice, nauczyciele, instruktorki i instruktorzy harcerscy.

Jak mówią przedstawiciele organizacji zapraszających na Forum:

– Postanowiliśmy zorganizować pierwsze ogólnopolskie „Forum o wychowaniu”, które mamy nadzieję, stanie się cyklicznym wydarzeniem umożliwiającym wielu środowiskom: naukowym, oświatowym, instytucjom państwowym, organizacjom pozarządowym wymianę myśli i doświadczeń dotyczących wychowania dzieci i młodzieży. Pragniemy otworzyć debatę społeczną na temat kierunków wychowania w trzeciej dekadzie XXI wieku.

Spotkanie rozpocznie  się 29 listopada 2019 w Warszawie  o godzinie 10.00 w Pałacu Lubomirskich przy Placu Żelaznej Bramy 10 w Warszawie. Udział w konferencji jest bezpłatny. Należy podkreślić, że liczba miejsc na konferencji jest ograniczona do 120 osób.

Szczegóły oraz formularz zgłoszeniowy znajdą Państwo na stronie Konferencji o Wychowaniu >> przejdź do strony >>